George Simion reacționează la apelul lui Ponta și Georgescu - 50 minute în urmă
Anchetatori și criminaliști la Moisei, după focuri de armă suspecte - 52 minute în urmă
În urmă cu 72 de ani, Iuliu Maniu se stingea în închisoarea din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Se împlinesc 69 de ani de la uciderea lui Gheorghe Pașca din Săliștea de Sus – cel mai longeviv luptător anticomunist din Maramureș - 2 ore în urmă
Guvernul taie la jumătate fondurile pentru „Noua Casă” - 2 ore în urmă
Prof. dr. Ion Copoeru a susținut la Centrul Universitar Nord Baia Mare conferința „Întâlniri în sălbăticie. Un cadru conceptual pentru a investiga interacțiunile om-animal” - 2 ore în urmă
După 23 de ani de activitate, luptătorul băimărean Ionuț Rogoz anunță că se retrage; Ultimul său meci va avea loc în 24 mai - 3 ore în urmă
Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare celebrează 85 de ani dela nașterea lui Leschian Vasile - 4 ore în urmă
Sighetu Marmației începe renovarea energetică cu fonduri europene - 4 ore în urmă
Investiții în viitorul comunei Mireșu Mare - 4 ore în urmă
Școala Populară de Artă „Liviu Borlan” Baia Mare s-a înfrățit cu Școala de Arte Satu Mare
Joi, 16 decembrie, la sediul Școlii Populare de Artă „Liviu Borlan” Baia Mare a avut loc un eveniment important, semnarea Protocolului de înfrățire cu Școala de Arte Satu Mare.
Evenimentul a fost marcat prin prezența oficialităților și a managerilor școlilor de arte din cele două județe – prof. Mircea Deac, managerul Școlii de Arte Satu Mare, și prof. Lucian Iluț, managerul Școlii Populare de Artă Baia Mare.
Scopul principal al acestui parteneriat îl constituie o mai bună colaborare instituțională și culturală pentru promovarea activităților și rezultatelor celor două școli de arte, la nivel interjudețean, național și internațional.