Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 7 minute în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 1 oră în urmă
Festivalul „Cum e datina străbună”, la Sighetu Marmației - 1 oră în urmă
Concurs de Kendama pentru tineri, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 3 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Preocupările vieții ca motive care ne îndepărtează de chemarea lui Dumnezeu - 3 ore în urmă
Tinerii de la Liceul Tehnologic „Grigore C. Moisil” Târgu Lăpuș au avut parte de o experiență interactivă la Primăria Municipiului Baia Mare - 3 ore în urmă
Teodora Luca: povestea din spatele unei cariere artistice de succes - 5 ore în urmă
Scriitorul Gelu Vlașin, în mijlocul elevilor de la Colegiul Național „Mihai Eminescu” Baia Mare - 6 ore în urmă
Vacek – proză de Marian Ilea (XXII) - 6 ore în urmă
Elevii de la Colegiul Național „Vasile Lucaciu” au colindat la Centrul de Zi de Recuperare Esperando - 7 ore în urmă
La Catedrala Episcopală din Baia Mare a avut loc Concertul de pricesne „Din suflet de creștin”, ediția a XV-a (FOTO)
Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Iustin, Episcopul Maramureșului și Sătmarului, duminică, 17 aprilie, cu începere de la ora 17:00, la Catedrala Episcopală „Sfânta Treime” din Baia Mare a avut loc Concertul de pricesne și muzică religioasă „Din suflet de creștin”, ediția a XV-a.
Evenimentul a fost organizat de Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, Consiliul Județean Maramureș și Catedrala Episcopală „Sfânta Treime” și s-a desfășurat în prezența Preasfințitului Părinte Timotei Sătmăreanul, Arhiereu-vicar al Episcopiei Ortodoxe Române a Maramureșului și Sătmarului, cu participarea unui public numeros, iubitor de cântare bisericească și de frumos, informează Arhid. Adrian Dobreanu, Responsabil Comunicații Media-Online.
Au concertat artişti: Lavinia Goste, Voichiţa Nemeş Andreica și grupul vocal „Datina”, grupul vocal „Coconii Maramureșului”, coordonați de prof. Monica Șandor.
Totodată, cele patru zone folclorice ale județului Maramureș au fost reperezentate de tinerii soliști colaboratori ai instituției.
Concertul va fi transmis de Trinitas TV în cadrul emisiunii „Bucuriile Vieții”, în data de 25 aprilie, ora 14.00.




















