Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” a găzduit simpozionul „Istoria unui secol de Patriarhat. Un secol cât o istorie în Maramureșul Voievodal” - în urmă
Gheorghe Ionuţi, unul dintre cei mai în vârstă oameni din Maramureș, a trecut la cele veșnice la aproape 105 ani - 21 minute în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Vinovăția care nu îți aparține - 35 minute în urmă
Marcel Mureșan, convorbiri cu Ioan Marchiș (IV) - 41 minute în urmă
Manifestare culturală de excepție: Marian Ilea lansează cartea „Vremuri îmbârligate” - 4 ore în urmă
Elevii din Maramureș strălucesc la Concursul „Unirea” - 4 ore în urmă
Locuri de parcare de reședință disponibile în Baia Mare - 4 ore în urmă
Vizită oficială la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” din Baia Mare - 4 ore în urmă
Acțiune majoră a Poliției în Maramureș - 4 ore în urmă
FCSB se califică în optimile UEFA Europa - 5 ore în urmă
Bisericuța de lemn din Baia Mare își prăznuiește hramul
Biserica Ortodoxă Română îl prăznuieşte pe 24 aprilie pe Sfântul Iosif Mărturisitorul – fost episcop al Maramureşului – care a mărturisit dreapta-credinţă în numele Domnului, suferind persecuţii din această cauză.
Cu acest prilej, sâmbătă, 24 aprilie, Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul, Arhiereu vicar, va săvârși Sfânta Liturghie la Parohia cu hramul „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” din Baia Mare, cu ocazia hramului.
Citește și