Share
„La crucea Ta cu toți venim”: Concert extraordinar de pricesne organizat în Sat Șugatag

„La crucea Ta cu toți venim”: Concert extraordinar de pricesne organizat în Sat Șugatag

Biserica Ortodoxă din localitatea Sat Șugatag (preot paroh Manuel Crainic) va găzdui duminică, 6 aprilie, de la ora 18.00, un eveniment de suflet. Este vorba despre concertul extraordinar de pricesne „La crucea Ta cu toți venim”.

Acesta este organizat de copiii Centrului Muzical „Totul are un început” din Copalnic Mănăștur, Șișești și Ocna Șugatag, director Dorin Filip. Alături de ei vor participa tineri artiști îndrăgiți – Alexandra Șofron, Marcela Latiș, Denisa Bledea, Petrică Bledea, Raluca Covaci, Georgiana Roman, Diana Topan și Daniel Tomoiagă.

Manifestarea este susținută de Primăria Ocna Șugatag (primar Ioan Oanea) și va fi prezentată de Ionuț Jarda.

Pricesnele sunt asemenea unor rugăciuni cântate. Aduc multă emoție și bucurie atât celor care le interpretează, dar și celor care le ascultă. Așadar, e un eveniment de la care nu puteți lipsi!

Foto arhivă (sursa: Facebook Dorin Filip)


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.



Lasă un comentariu