Rezultate de excepție obținute de înotătorii Clubului Sportiv Seini la „Cupa Mărțișor” - 2 ore în urmă
Pistol cu Cremene din Secolul al XVIII-lea – Exponatul Lunii Martie - 3 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Scurte considerente istorice și teologice cu privire la perioada Postului Mare - 4 ore în urmă
„Mărțișor de Centenar”: Atelier de confecționat mărțișoare în Parohia Săcălășeni - 4 ore în urmă
Casa Albă și presa acreditată: Un nou tip de jurnalism - 5 ore în urmă
Mărţişoare de suflet pentru personalul Spitalului Județean „Dr. Constantin Opriș” și personalul Farmaciei Someșan Baia Mare - 6 ore în urmă
PRO CINEMA aduce în casele noastre magia Oscarurilor - 6 ore în urmă
În Baia Mare a fost vernisată expoziția ”Poveștile unor noi începuturi – trei ani de Curaj și Speranță” - 7 ore în urmă
Ungaria susține crâșmele din satele mici printr-un nou program de finanțare - 9 ore în urmă
Casa din Piața Gorki – proză de Marian Ilea (V) - 10 ore în urmă
AJOFM Maramureș face înscrieri pentru cursul gratuit de patiser din Baia Mare
Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Maramureș a început înscrierile la un nou curs de patiser care se va desfășura în Baia Mare începând cu 1 martie 2022.
Pot urma programul de formare profesională tinerii din Maramureș cu vârsta cuprinsă între 16 și 29 de ani care nu au un loc de muncă și nu urmează o școală sau un program de formare profesională. Cursul este gratuit, iar la finalizarea lui participanții primesc un certificat, o subvenție de 1.800 de lei.
Cursanții vor fi pregătiți de lector Ștefania Ungureanu Bujor, absolventă a cursului de Cofetar-Patiser al Școlii Internaționale de Management al Ospitalității.
Persoanele interesate pot obține mai multe informații la:
- telefon: 001.127, 0783.001.128
- e-mail: pregatitpentruviitor@gmail.com
- fb: Pregatitpentruviitor
Termenul limită de înscriere este 24 februarie 2023.