KALMÁR ZOLTÁN: Toți pasionații de fotografie se întorc în locurile care i-au inspirat - 8 ore în urmă
Concursul ,,Flori cu șnur de mărțișor” și-a desemnat câștigătorii - 12 ore în urmă
O elevă de la Liceul Teoretic „Bogdan-Vodă” Vișeu de Sus, cel mai mare punctaj din Maramureș la faza județeană a Olimpiadei de Biologie - 12 ore în urmă
În comuna Fărcașa au demarat lucrările de modernizare a infrastructurii de iluminat public stradal - 13 ore în urmă
Horitoarea Floarea Ciuc din Breb a trecut la cele veșnice - 13 ore în urmă
Consultantul lui Călin Georgescu şi-a anunţat candidatura la alegerile prezidenţiale - 16 ore în urmă
Teofil Vlad, a cucerit cele mai înalte vârfuri de pe fiecare continent - 16 ore în urmă
Sportivi din cadrul Clubului Martial Arts Dojo Baia Mare, pe podium la Campionatul Național de Taekwon-do ITF - 17 ore în urmă
Eclipsa totală de Lună din 14 martie – un spectacol ceresc impresionant - 17 ore în urmă
La Muzeul Satului Baia Mare a debutat proiectul „Plantează o FLOARE, sădește un POM, fă-ți datoria de om”, alături de grupa mare C de la Grădinița cu Program Prelungit Târgu Lăpuș - 17 ore în urmă
Pârtii numai bune pentru schiat
Pârtiile, în Maramureș, sunt numai bune pentru schiat, având un strat de zăpadă generos. Iată și programul de funcționare:
Șuior: pârtia 1, între orele 10:00 – 21:00, pârtiile 2 și 3, între 10:00 – 17:00. Nocturna funcționează între orele 17:00 -21:00, iar telescaunul între 10:00 – 21:00.
La Cavnic, de obicei toate instalațiile sunt funcționale (telescaun Roata 1, teleschi Roata 2, teleschi Rainer), însă până joi, 17 ianuarie, funcționeaza doar telescaunul, la Roata 1. Pentru lecții de schi și snowboard: 0732 900777.
Pârtia Prislop de la Borșa este deschisă zilnic începând cu ora 10:00.