Geo Ionuț Filip de la Colegiul de Arte Baia Mare, premiat la Festivalul-Concurs Național ”Gelu Stan” - 1 oră în urmă
Mucenicii Dubai – Deliciul exotic care reinventează tradiția românească - 2 ore în urmă
„Muzicanții din Chioar”: Se dorește înființarea unei mici orchestre formată din copii talentați - 3 ore în urmă
Florin Piersic, emoție și aplauze la revenirea în sala de teatru - 4 ore în urmă
Mircea Eliade: O viață dedicată cunoașterii și spiritualității - 7 ore în urmă
Giulești și Ocna Șugatag își clarifică limitele administrative - 9 ore în urmă
Ziua celor 40 de Mucenici; Obiceiuri și credințe populare în Maramureș - 9 ore în urmă
Ziua Internațională a Femeii la Muzeul Județean de Istorie și Arheologie - 10 ore în urmă
Peste 700 de case din Borșa, reabilitate termic pe bani europeni - 11 ore în urmă
Flori din partea Asociației Filantropia Maramureșeană pentru doamnele internate la Spitalul Județean și Spitalul de boli infecțioase din Baia Mare - 11 ore în urmă
Accident cu două victime în zona Copalnic Mănăștur
Un accident de circulație a avut loc marți seară, în jurul orei 21.00, în zona comunei Copalnic Mănăștur. Un autovehicul a fost implicat și au rezultat două victime.
„Acestea sunt conștiente. O doamnă prezintă fractură la nivelul unui membru inferior. La fața locului s-a deplasat un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) cu medic” – a explicat Alexandru Ilieș, directorul medical al SAJ Maramureș.
C.Ț.