Artistul Ionuț Uivaroși din Urmeniș, invitat în cadrul unui concert de pricesne în Austria - 5 ore în urmă
Joc de Lăsatul Secului în Rogoz: „Păstrăm cu drag acest obicei din bătrâni, care adună laolaltă fete și feciori, tineri și bătrâni, iubitori de tradiție” - 7 ore în urmă
Vizită oficială a Ambasadorului Japoniei în România la Sighetu Marmației - 7 ore în urmă
Biserica ortodoxă din Săbișa are un nou paroh - 8 ore în urmă
Lupta pentru protejarea agriculturii: fermierii cer măsuri urgente - 8 ore în urmă
Elevi de la Colegiul „Dragoș Vodă” din Sighetu Marmației, calificați la Concursul Național de Chimie „Lazăr Edeleanu” - 8 ore în urmă
Miculaiciuc Andrei, în vizorul ANI pentru fals în declarații - 8 ore în urmă
Perechea David Soponar și Izabella Bartha de la DanceLight Studio Baia Mare, în Lotul Național al României - 9 ore în urmă
Adunare și sărbătoare în comunitatea armeană din Baia Mare - 9 ore în urmă
Ziua Mondială a Scriitorilor, marcată la Filiala „Nicolae Iorga” a Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” - 10 ore în urmă
Actualizare: 112: Magazin alimentar cuprins de flăcări în Dumbrăvița (FOTO)
Un incendiu violent a izbucnit în dimineața de sâmbătă, 27 martie, în jurul orei 07.30, în localitatea Dumbrăvița. Un magazin alimentar a fost cuprins de flăcări.
La fața locului a intervenit Detașamentul Baia Mare, cu două echipaje de stingere și unul de prim ajutor SMURD. Vom reveni cu detalii!
ACTUALIZARE – În urma incendiului, au ars trei congelatoare, trei frigidere, respectiv diverse piese de mobilier. Cauza probabilă a fost o priză defectă, conform reprezentanților ISU Maramureș.
DirectMM.ro