Înfrângere pentru Știința Explorări în ultimul meci oficial din acest an - 3 ore în urmă
Despre adversara României din barajul pentru CM 2026 – o radiografie în cifre - 4 ore în urmă
„O jucărie pentru o bucurie”, un demers al CS Minaur - 5 ore în urmă
Remiză acasă pentru CSM Sighet cu prima clasată - 5 ore în urmă
Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 6 ore în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 7 ore în urmă
Festivalul „Cum e datina străbună”, la Sighetu Marmației - 7 ore în urmă
Concurs de Kendama pentru tineri, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 9 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Preocupările vieții ca motive care ne îndepărtează de chemarea lui Dumnezeu - 9 ore în urmă
Tinerii de la Liceul Tehnologic „Grigore C. Moisil” Târgu Lăpuș au avut parte de o experiență interactivă la Primăria Municipiului Baia Mare - 9 ore în urmă
Alertă în Maramureș: Răpire în plină zi, în Borșa. O adolescentă a fost urcată cu forța într-o mașină (FOTO)
Caz șocant în Maramureș, în plină zi. O adolescentă a fost răpită de un tânăr sub privirile îngrozite ale fratelui ei, în vârstă de 12 ani, cu care se afla pe stradă, în apropierea unei stații de carburanți.
Grozăvia a avut loc sâmbătă, 20 iunie, în jurul orei 18.45. Corina Andreea Adam, în vârstă de 17 ani din orașul Borșa, județul Maramureș, a fost urcată cu forța de către un tânăr, într-un autoturism de culoare neagră, pe strada Dragoș Vodă în zona stației Peco din orașul Borșa, care și-a continuat deplasarea în direcția Moisei, către o destinație necunoscută.
„Semnalmente minoră: ten deschis, înălțime 160 cm, greutate 67 kg, ochi căprui, păr negru, creț și lung. La momentul dispariției era îmbrăcată cu o salopetă de culoare albă cu dungi negre, încălțată cu pantofi de culoare albă. Semne particulare : Aluniță pe obrazul drept. Persoanele care pot oferi detalii despre persoana dispărută sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție”, au declarat reprezentanții IPJ Maramureș.
Din declarațiile fratelui fetei, mașina s-a îndreptat spre Moisei. Băiatul în vârstă de 12 ani a sesizat părinții. Tatăl fetei este cel care a sesizat poliției răpirea. Imediat, s-au inițiat filtre în tot județul și la ieșirile din județ. În plus, alerta a fost dată la nivel național, astfel că filtre sunt în toate județele din proximitate (și nu numai).
Vom reveni cu detalii!
Cătă ȚINEGHE
















