Cum să folosești cardul de cumpărături pentru rezervări de vacanțe și cazare - 8 minute în urmă
FRH a stabilit locul desfășurării Final Four-ului Cupei României - 1 oră în urmă
Programul ierarhilor în a cincea săptămână din Postul Mare - 2 ore în urmă
Biserica din Recea va găzdui cea de-a doua întâlnire a tinerilor din Protopopiatul Baia Mare în Postul Mare - 3 ore în urmă
Locuri de muncă disponibile în Maramureș - 3 ore în urmă
Contribuie la istoria mineritului, donează obiecte sau fotografii pentru Muzeul Tarnița din Băița - 4 ore în urmă
AH Minaur, calificată cu toate echipele în fazele superioare ale competițiilor FRH - 4 ore în urmă
Artă și credință la Târgu Lăpuș: Festivalul de Pricesne „Lumină din Lumină” și expoziția „Din Jertfă, Lumină” vor avea loc duminică, 6 aprilie - 4 ore în urmă
Senator cu opt clase și două dosare penale? România, țara tuturor posibilităților - 5 ore în urmă
„Nedumeriții” Dan Țuțu și Cristi Manolescu aduc stand-up comedy la Baia Mare - 7 ore în urmă
Încă un accident de circulație. O tânără de 23 de ani a ajuns la spital
Un accident de circulație a avut loc azi, 9 ianuarie, în Pasul Prislop. Deplasați la fața locului, polițiștii au stabilit faptul că un tânăr, de 26 de ani, aflat la volanul unui autoturism, pe D.N. 18, ar fi părăsit partea carosabilă prin partea dreaptă și ar fi intrat în coliziune frontală cu un podeț.
„În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a unei pasagere pe locul din spate al autoturismului, respectiv o tânără, de 23 de ani, care a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Aceasta nu a rămas internată sub supraveghere medicală”, transmite Inpsectoratul de Poliție al Județului (IPJ) Maramureș.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero. „Acestuia i-au fost recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză, se continuă cercetările într-un dosar penal privind infracțiunea de vătămare corporală din culpă”, mai arată IPJ.