KALMÁR ZOLTÁN: Toți pasionații de fotografie se întorc în locurile care i-au inspirat - 8 ore în urmă
Concursul ,,Flori cu șnur de mărțișor” și-a desemnat câștigătorii - 12 ore în urmă
O elevă de la Liceul Teoretic „Bogdan-Vodă” Vișeu de Sus, cel mai mare punctaj din Maramureș la faza județeană a Olimpiadei de Biologie - 12 ore în urmă
În comuna Fărcașa au demarat lucrările de modernizare a infrastructurii de iluminat public stradal - 13 ore în urmă
Horitoarea Floarea Ciuc din Breb a trecut la cele veșnice - 13 ore în urmă
Consultantul lui Călin Georgescu şi-a anunţat candidatura la alegerile prezidenţiale - 16 ore în urmă
Teofil Vlad, a cucerit cele mai înalte vârfuri de pe fiecare continent - 16 ore în urmă
Sportivi din cadrul Clubului Martial Arts Dojo Baia Mare, pe podium la Campionatul Național de Taekwon-do ITF - 17 ore în urmă
Eclipsa totală de Lună din 14 martie – un spectacol ceresc impresionant - 17 ore în urmă
La Muzeul Satului Baia Mare a debutat proiectul „Plantează o FLOARE, sădește un POM, fă-ți datoria de om”, alături de grupa mare C de la Grădinița cu Program Prelungit Târgu Lăpuș - 17 ore în urmă
Maramureșean decedat după ce un arbore a căzut peste el
Ieri, 31 octombrie, în jurul orei 16.00, polițiștii din Dragomirești au fost sesizați prin apel 112 de un bărbat că în zona Valea Ursoii un arbore a căzut peste o persoană.
În urma deplasării la fața locului, împreună cu un echipaj SMURD, Salvamont și un pădurar, polițiștii au stabilit faptul că bărbatul de 33 de ani din Moisei peste care a căzut arborele a decedat.
Corpul neînsuflețit a fost transportat la Spitalul Municipal Sighetu Marmației în vederea efectuării necropsiei. Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.
Foto arhivă