„PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată!“. Pasaj Italsofa (Baia Mare-Groși) - 6 ore în urmă
Vreau sa văd cu cine vorbeste pe Messenger: Cum să o faci pur și simplu - 6 ore în urmă
File de istorie: Cum și-au construit românii din orașul Baia Sprie prima biserică - 10 ore în urmă
Campioana Cupei Balcanice, Maria Ioana Constantin, revine pe Pârtia Olimpică Borșa; Va împărtăși copiilor și tinerilor pasiunea pentru schi - 10 ore în urmă
„Zece povești pitice” la Școala Gimnazială „Avram Iancu” - 10 ore în urmă
17 percheziții pentru destructurarea unei rețele de trafic de droguri din Baia Mare - 10 ore în urmă
Îngrijorător: Creștere alarmantă a cazurilor de agresivitate verbală și fizică la UPU Baia Mare - 11 ore în urmă
Schimb administrativ între Primăria Baia Mare și Consiliul Județean Maramureș - 11 ore în urmă
CS Minaur Baia Mare întâlnește CS Măgura Cisnădie - 11 ore în urmă
Europa League: FCSB vs. PAOK - 11 ore în urmă
Tot mai greu de prins contrabandiștii, chiar și cu focuri de avertisment
Polițiștii de frontieră din cadrul ITPF Sighetu Marmației au făcut noaptea trecută o captură de aproape 15.000 de pachete cu țigări ucrainene. N-au prins însă și contrabandiștii, deși au încercat să-i facă să se oprească din fugă până și cu niște focuri de avertisment după ce au văzut că îi somează degeaba.
Filmul evenimentului, pe scurt: pe la ora 3, o patrulă a poliției de frontieră de la SPF Brodina – structură a ITPF Sighetu Marmației – a observat niște bărbați care cărau dinspre graniță spre localitatea Straja niște pachete mari. Le-au strigat să stea, numai că împricinații au luat-o la sănătoasa, abandonând pachetele. Polițiștii au tras trei focuri, însă contrabandiștii n-au fost impresionați. Acum se încearcă găsirea lor. Poate la tura următoare. Au lăsat în spate 14.930 de pachete de țigări, în valoare de peste 174.600 de lei.