La Colegiul de Arte Baia Mare: Recitalul Olimpicilor – o călătorie muzicală de excepție - 2 ore în urmă
Fostul judecător CCR, Tudorel Toader sugerează că CCR ar putea filtra candidații la prezidențiale - 2 ore în urmă
„Mărțișor Meșteșugit”: Caravana Atelierelor a ajuns la Școala Gimnazială „Gheorghe Lupan” Groși - 2 ore în urmă
Votați destinațiile din Maramureș înscrise în competiția „Destinația Anului 2025” - 2 ore în urmă
Mălina Tutiu din cadrul C.S.S Baia Sprie, locul I la Cupa CSS Petroşani - 3 ore în urmă
Primăria Recea implementează măsuri pentru siguranța traficului pe strada Primăriei - 4 ore în urmă
O femeie de 57 de ani a devenit mamă de gemeni la Baia Mare - 5 ore în urmă
Patru noi semafoare instalate în Baia Sprie - 7 ore în urmă
Visul unei locuințe în Dubai: Lux inaccesibil sau investiție posibilă? - 8 ore în urmă
Acțiune majoră împotriva rețelelor de falsificatori - 10 ore în urmă
Agresiunile familiale, la ordinea zilei, în Maramureș
Agresiunile familiale, la ordinea zilei, în Maramureș
Polițiștii din Sighetu Marmației au emis două ordine de protecție provizorii pe numele a doi bărbați în vârstă de 29 și 41 de ani din municipiu și Câmpulung la Tisa.
O femeie de 50 de ani l-ar fi acuzat pe fiul acesteia în vârstă de 29 de ani, că în urma unor discuții în contradictoriu, ar fi agresat-o fizic, spun oficialii Inspectoratului Județean.
O altă femeie de 26 de ani a sesizat Poliția Municipiului Sighetu Marmației prin plângere despre faptul că, un bărbat de 41 de ani, concubinul acesteia, ar fi lovit-o atât pe ea, cât și pe fiul acestora, un minor de 11 ani. În ambele cazuri, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii violență în familie, și în unul dintre cazuri și amenințare, mai arată IPJ Maramureș.
DirectMM.ro