Florin Piersic, emoție și aplauze la revenirea în sala de teatru - 46 minute în urmă
Mircea Eliade: O viață dedicată cunoașterii și spiritualității - 3 ore în urmă
Giulești și Ocna Șugatag își clarifică limitele administrative - 5 ore în urmă
Ziua celor 40 de Mucenici; Obiceiuri și credințe populare în Maramureș - 6 ore în urmă
Ziua Internațională a Femeii la Muzeul Județean de Istorie și Arheologie - 6 ore în urmă
Peste 700 de case din Borșa, reabilitate termic pe bani europeni - 7 ore în urmă
Flori din partea Asociației Filantropia Maramureșeană pentru doamnele internate la Spitalul Județean și Spitalul de boli infecțioase din Baia Mare - 7 ore în urmă
Escrocul cu o mie de fețe în Maramureș - 7 ore în urmă
Tinerii A.T.O.C.E.M. au oferit flori bunicuțelor din căminele pentru vârstnici, dar și tinerelor mame din cadrul Spitalului Județean Baia Mare - 7 ore în urmă
Rasoforie la Mănăstire Rohia - 8 ore în urmă
Cameră audio/video ilegală într-o secție de votare maramureșeană
Oficialii MAI au anunțat mai multe incidente electorale din țară.
Unul dintre ele s-a înregistrat într-o comună maramureșeană, conform MAI.
”Un cetățean dintr-o comună din județul Maramureș a sesizat faptul că într-o secție de votare s-a motantat o cameră audio/video. În urma deplasării echipajului de poliție s-a constatat că în această dimineață primarul comunei și un cetățean a montat într-adevăr o cameră de supraveghere cu scopul de a supraveghea procesul electoral.
În prezența organelor de poliție camera de supraveghere a fost demontată și scoasă din incinta secției de votare. La acest moment se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tentativă de violare a confidențialității votului, faptă prevăzută și pedepsită de codul penal”, anunță MAI.
C.Ț.