Concert special de muzică, emoție și recunoștință de Ziua Femeii la Budești - 17 minute în urmă
Donald Trump, cel mai iubit politician în Rusia? - 2 ore în urmă
O iarnă plină de realizări pentru Filosofia băimăreană și urmează o primăvară plină de evenimente - 2 ore în urmă
Unitatea canină Salvamont Borșa, formată din Athos și Andreica Nicoară, participă la Conferința europeană a salvatorilor pe pârtiile de schi - 2 ore în urmă
„Rugăciune și cântare în Postul Mare”: Concurs online de pricesne organizat în Episcopia Maramureșului și Sătmarului - 2 ore în urmă
Elevii din Săcălășeni la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” din Baia Mare - 3 ore în urmă
Întâlnire a Cenaclului Scriitorilor din Maramureș – 8 martie 2025 - 5 ore în urmă
Reabilitarea Bibliotecii Municipale „Laurențiu Ulici” din Sighetu Marmației - 6 ore în urmă
Întreruperi de curent programate în Maramureșul istoric - 7 ore în urmă
Canonul cel Mare la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 8 ore în urmă
Concert de pricesne în Lăschia; Vor participa copiii din cadrul centrului muzical „Totul are un început”
Duminică, 21 aprilie, după Sfânta Liturghie, la biserica din Lăschia (pr. paroh Mădălin Bontoș) se va desfășura concertul de pricesne „La umbra Crucii Tale”.
Evenimentul este organizat în parteneriat cu Asociația „Cetatea Fisculașului” (președinte Dorin Filip). Vor participa copiii din comuna Copalnic Mănăștur care participă la cursurile din cadrul centrului muzical „Totul are un început”. Vor mai fi prezenți prof. Marcela Latiș, Tudor Bob și grupul Arhanghelos.
Concertul se desfășoară cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Iustin.
Mai multe despre respectivul centru muzical puteți citi AICI.
L.C.H.