Ministerul Educației a avizat structura anului școlar 2025-2026 - 9 minute în urmă
Micii artiști din cadrul Palatului Copiilor Baia Mare au marcat finalul iernii printr-o expoziție vernisată la VIVO! Baia Mare - 11 minute în urmă
Președintele ANPC, Cristian Popescu Piedone, la Baia Mare - 1 oră în urmă
Evocarea artistului Vida Gheza la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 1 oră în urmă
Mărţişoare de suflet pentru personalul Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare și personalul Farmaciei Someșan Baia Mare - 2 ore în urmă
Frédéric Chopin: Maestrul pianului romantic - 2 ore în urmă
1 Martie: Mărțișorul – simbolul primăverii - 2 ore în urmă
Mărțișorul și sărbătoarea primăverii - 2 ore în urmă
Spectacol cosmic ascuns de nori - 13 ore în urmă
Poliția intensifică verificările în domeniul forestier - 14 ore în urmă
Cu ei ne lăudăm: O elevă băimăreană și coordonatorul ei au obținut performanță superbă la olimpiada de religie! Argint pe țară! Andrada Țicală, Viorica Nastai!
Cu ei ne lăudăm: O elevă băimăreană și coordonatorul ei au obținut performanță superbă la olimpiada de religie! Argint pe țară! Andrada Țicală, Viorica Nastai!
Continuăm, astăzi, 2 mai, seria elevilor maramureșeni cu rezultate absolut excepționale! La concursul fantastic de religie am obținut performanță superbă, ne arată statistica.
Iată că acum Maramureșul este de top nu doar la fizică, matematică sau alte științe exacte, ori la limba română sau limbi străine. Suntem cu rezultate extraordinare și la religie și de la vârste mici.
„Le felicităm din toată inima pe eleva Andrada Țicală, clasa a V-a B, și dna prof. religie Viorica Nastai pentru performanța extraordinară obținută la olimpiada națională de religie ortodoxă, desfășurată în perioada 27-30 aprilie, la Târgu Mureș! Andrada s-a clasat pe locul II, cu media 9,75. Bravo! Bravo! Bravo!”, arată conducerea Școlii Dimitrie Cantemir Baia Mare. Adăugăm și noi un Bravo!
C.Ț.