Etapă bună pentru echipele maramureșene din L3, care ocupă locul 1 și în play-off, și în play-out - 22 minute în urmă
EHF European Cup: O înfrângere și o calificare ratată pentru Minaur - 1 oră în urmă
În 2 aprilie: Gemenele folclorului maramureșean – Suzana și Daciana Vlad – susțin în Baia Mare un concert de pricesne - 8 ore în urmă
Erdogan și obsesia puterii – Proteste uriașe în Turcia, ignorate de mass-media - 9 ore în urmă
Doi sportivi de la Clubul Sportiv Seini, calificați la Campionatele Naționale de înot din această vară - 10 ore în urmă
Parastas pentru Monahul Nicolae Delarohia la împlinirea a 36 de ani de la trecerea la cele veșnice - 12 ore în urmă
Lume multă la Mănăstirea Bârsana; PS Iustin s-a aflat azi în mijlocul credincioșilor - 12 ore în urmă
Liturghie arhierească la Mănăstirea Făget - 13 ore în urmă
Strănuți și ai nasul înfundat? Poate fi alergie, nu răceală - 13 ore în urmă
Concert de pricesne în Parohia Greco-Catolică Mocira - 15 ore în urmă
Iarnă de martie: Strat de zăpadă de până la 97 centimetri în Maramureș, -13 grade la stația meteo Iezer, ninsorile se retrag
Vremea a fost rece. In timpul zilei a nins, iar noaptea cerul a fost senin. Vantul a prezentat intensificari in zona de munte, unde a viscolit si spulberat ninsoarea.
Cantitatea maxima de precipitatii inregistrata a fost de 7,2 l/mp la statia mateo Iezer. Temperaturile maxime au avut valori de 6 grade la Sighetu Marmatiei, 5 grade in Baia Mare. Cel mai rece a fost noaptea trecuta si in aceasta dimineata la statia meteo Iezer -13 grade, Cavnic si Targu Lapus -6 grade, Baia Mare si Ocna Sugatag -5 grade.
Stratul de zapada masura pana la 96 cm la statia meteo Iezer. Carosabilul sectoarelor de drumuri publice este curat si umed in zonele de deal si de munte, respectiv curat si uscat in rest. Angajatii sectiei de drumuri nationale au intervenit cu 19 utilaje si au raspandit 96 tone de material antiderapant. Cerul este partial acoperit in zona de munte si senin in rest.
Vantul prezinta intensificari trecatoare in zona inalta de munte. Izolat, in zonele joase se semnaleaza ceata. Vremea ramane si astazi rece in judet. Cerul va fi partial acoperit. Vantul va sufla slab, la moderat, cu intensificari trecatoare in zona de munte. Temperaturile maxime vor avea valori cuprinse intre 1-3 si 7 grade, iar cele minime intre -9, -7 si grade. Izolat, in zonele joase se va semnala ceata.
DirectMM.ro