Minaur va juca pentru bronz în Cupa României - 1 oră în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: „Copiii au nevoie de limite, de modele sănătoase și de alternative reale la timpul petrecut pe ecrane” - 5 ore în urmă
Comisarul european pentru comerț, Maros Sefcovic, în misiune de reconciliere cu Washingtonul - 5 ore în urmă
David Popovici, cel mai rapid înotător din istorie la trei probe. ”De asta sunt tare mândru”, a mărturisit sportivul - 6 ore în urmă
Eveniment special în Baia Mare, la Colonia Pictorilor: „Heritage in Design”, născut din pasiunea pentru moștenirea culturală din văile Maramureșului voievodal - 6 ore în urmă
Lecție cu polițiști la Cupa României la box de la Sighet - 7 ore în urmă
În Săliștea de Sus va avea loc concertul de pricesne „Lăudați de Domnul” - 7 ore în urmă
Rezultat remarcabil: Iulia Ioana Vlad, Premiul I la Olimpiada Națională de Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice Muzicale - 7 ore în urmă
Palatul Copiilor Baia Mare a vernisat expoziția „Icoana între inspirație și creație” la sediul Ministerului Educației și Cercetării - 7 ore în urmă
Semaforizare în regim galben intermitent pe timpul nopții - 7 ore în urmă
Idee captivantă pentru iubitorii zborului din Maramureș: Curs organizat pentru tinerii care iubesc adrenalina! Anunț de la Aeroclub Baia Mare!
Idee captivantă pentru iubitorii zborului din Maramureș: Curs organizat pentru tinerii care iubesc adrenalina! Anunț de la Aeroclub Baia Mare!
Aeroclubul Baia Mare oferă o șansă unică tuturor tinerilor cu vârsta între 15 și 23 de ani de a efectua cursuri de zbor și salt gratuite, acum arată organizatorii activităților.
„Aeroclubul Baia Mare organizează cursuri gratuite pentru tinerii cu vârste între 16 si 23 de ani pentru obținerea licenței de pilot planor și pilot parașutist. Înscrierile se fac până în data de 11 februarie.
Pentru cei interesați de zbor cu motor organizăm și cursuri de PPL(A) contracost. Cursurile pentru avion se vor face pe aeronava de tip PS 28 Cruiser, aeronavă de ultimă generație cu tehnologie tip Glass Cockpit”, arată pentru DirectMM.ro Alin Droboș, Comandant Aeroclub Baia Mare.
Cursurile sunt formate din două module: modulul teoretic, ce constă în parcurgerea a 9 materii în minim 78 de ore și modulul practic, ce cuprinde un program de pregătire la sol de minimum 5 ore și un program de pregătire în zbor de minimum 15 ore. Datele de contact le regăsiți în afișul atașat!
C.Ț.