Editorialul de miercuri: Remember printre scriitori - 2 ore în urmă
Băiuțeni pe Himalaya – cultul pentru munte - 3 ore în urmă
Școala profesională Fărcașa a fost dotată cu echipamente moderne și mobilier nou - 3 ore în urmă
Echipamente moderne pentru secția de recuperare medicală, medicină fizică și balneologie din cadrul Spitalului Județean Baia Mare - 4 ore în urmă
Gică Hagi – Legenda eternă a fotbalului românesc împlinește 60 de ani - 4 ore în urmă
Muzeul de Mineralogie Baia Mare vă invită să participați la lansarea oficială a expoziției interactive „Muzeul virtual” - 5 ore în urmă
5 Februarie – Maramureșul onorează ,,Asociațiunea pentru Cultura Românilor” - 5 ore în urmă
Ianuarie a fost o lună „de foc” pentru Salvamont Maramureș; Viața a 140 de persoane a fost salvată prin curajul lor - 5 ore în urmă
Sprijin financiar pentru agricultori - 5 ore în urmă
Simona Halep își încheie cariera legendară - 5 ore în urmă
În Baia Sprie are loc conferința „Rezistența prin credință în temnițele comuniste”
Marți, 15 septembrie, de la ora 17.30, Casa de Cultură din Baia Sprie va găzdui conferința „Rezistența prin credință în temnițele comuniste”.
Aceasta va fi susținută de Octav Bjoza, președintele Asociației foştilor deţinuţi politici și subsecretar de stat în Guvernul României.
Evenimentul este realizat cu binecuvântarea Preasfințitului Iustin, Episcopul Maramureșului și Sătmarului. Se vor respecta strict normele de protecție și distanțare în contextul pandemiei de coronavirus.