Înfrângere pentru Știința Explorări în ultimul meci oficial din acest an - 3 ore în urmă
Despre adversara României din barajul pentru CM 2026 – o radiografie în cifre - 4 ore în urmă
„O jucărie pentru o bucurie”, un demers al CS Minaur - 5 ore în urmă
Remiză acasă pentru CSM Sighet cu prima clasată - 5 ore în urmă
Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 6 ore în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 7 ore în urmă
Festivalul „Cum e datina străbună”, la Sighetu Marmației - 7 ore în urmă
Concurs de Kendama pentru tineri, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 9 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Preocupările vieții ca motive care ne îndepărtează de chemarea lui Dumnezeu - 9 ore în urmă
Tinerii de la Liceul Tehnologic „Grigore C. Moisil” Târgu Lăpuș au avut parte de o experiență interactivă la Primăria Municipiului Baia Mare - 9 ore în urmă
În Maramureș, în primul semestru al acestui an, au fost 48 de accidente de muncă, dintre care două mortale
Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Maramureș a emis un raport de activitate în domeniul relațiilor de muncă pe primul semestru al acestui an.
Astfel, au fost:
- 653 de agenți economici controlați;
- 896 de neconformități constatate;
- 896 de măsuri de remediere dispuse;
- 905 sancțiuni aplicate, din care 35 de amenzi și 870 de avertismente. Valoare amenzilor a fost de 239.0000 lei.
Din nefericire au fost constatate și 48 de accidente de muncă. Dintre acestea două au fost mortale (construcții, agricultură), iar 46 s-au lăsat cu incapacitate de muncă.
















