Trofeul BST Arena din Tăuții Măgherăuș, o competiție cu meciuri spectaculoase; Cine sunt câștigătorii - 2 ore în urmă
La Coaș s-a organizat prima ediție a atelierului de mărțișoare; 30 de copii talentați au realizat frumoasele simblouri ale primăverii - 3 ore în urmă
Echipamente pentru bucătării profesionale – de ce să ții cont când le achiziționezi - 3 ore în urmă
Vopseaua Raptor: protecție și stil pentru mașina ta - 3 ore în urmă
„Sărbătoarea Primăverii, a Mamei și a Iubirii”: În Chiuzbaia se organizează spectacol și joc de lăsatul secului - 4 ore în urmă
Călin Georgescu, ridicat și adus pentru audieri într-un dosar de extremism - 6 ore în urmă
Adevărul, sub asediu: Casa Albă instaurează cenzura în era Trump - 6 ore în urmă
Mărțișoarele Esperando – simboluri ale primăverii și solidarității - 7 ore în urmă
Maramureșenii, afectați de disputele dintre service-uri și asigurători - 9 ore în urmă
„La Mărie păste vale”: Șezătoarea autentică de pe Valea Vișeului, prezentată impecabil în Baia Mare - 9 ore în urmă
De luni începe simularea Evaluării Naţionale pentru elevii clasei a VIII-a
De luni, 20 martie, începe simularea Evaluării Naţionale pentru elevii clasei a VIII-a.
Probele încep la ora 9:00, moment în care, în fiecare sală, vor fi distribuite subiectele. Accesul elevilor în săli este permis până la ora 8:30.
Timpul destinat elaborării unei lucrări scrise este de două ore (pentru elevii de clasa a VIII-a), respectiv trei ore (pentru elevii din clasele terminale de liceu) – din momentul în care s-a încheiat distribuirea subiectelor fiecărui elev.
Mult succes tuturor!