Cinci maramureșeni talentați au înființat Grupul „Coconii de pe sate”: „Dragostea pentru tradiții și folclor este liantul nostru” - 6 ore în urmă
Se anunță o mișcare care ar putea schimba echilibrul de putere în România - 7 ore în urmă
Concert special de muzică, emoție și recunoștință de Ziua Femeii la Budești - 8 ore în urmă
Donald Trump, cel mai iubit politician în Rusia? - 9 ore în urmă
O iarnă plină de realizări pentru Filosofia băimăreană și urmează o primăvară plină de evenimente - 10 ore în urmă
Unitatea canină Salvamont Borșa, formată din Athos și Andreica Nicoară, participă la Conferința europeană a salvatorilor pe pârtiile de schi - 10 ore în urmă
„Rugăciune și cântare în Postul Mare”: Concurs online de pricesne organizat în Episcopia Maramureșului și Sătmarului - 10 ore în urmă
Elevii din Săcălășeni la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” din Baia Mare - 11 ore în urmă
Întâlnire a Cenaclului Scriitorilor din Maramureș – 8 martie 2025 - 13 ore în urmă
Reabilitarea Bibliotecii Municipale „Laurențiu Ulici” din Sighetu Marmației - 14 ore în urmă
Eleve din Borșa premiate la etapa națională a Concursului de Cultură și Educație Financiar-Contabilă
Județul Maramureș a fost reprezentat cu cinste și la etapa națională a Concursului de Cultură și Educație Financiar-Contabilă. Acesta s-a desfășurat la București în luna mai.
Două eleve de la Liceul Borșa au obținut mențiune la această competiție. Este vorba despre Timiș Maria Magdalena și Roman Bianca.
„Mulțumiri speciale pentru susținerea echipei noastre în obținerea acestui rezultat binemeritat doamnei profesoare Angelica Dolca. Felicitări fetelor noastre talentate și dedicate!”, se precizează pe pagina unității de învățământ.