La Colegiul de Arte Baia Mare: Recitalul Olimpicilor – o călătorie muzicală de excepție - 2 ore în urmă
Fostul judecător CCR, Tudorel Toader sugerează că CCR ar putea filtra candidații la prezidențiale - 3 ore în urmă
„Mărțișor Meșteșugit”: Caravana Atelierelor a ajuns la Școala Gimnazială „Gheorghe Lupan” Groși - 3 ore în urmă
Votați destinațiile din Maramureș înscrise în competiția „Destinația Anului 2025” - 3 ore în urmă
Mălina Tutiu din cadrul C.S.S Baia Sprie, locul I la Cupa CSS Petroşani - 3 ore în urmă
Primăria Recea implementează măsuri pentru siguranța traficului pe strada Primăriei - 4 ore în urmă
O femeie de 57 de ani a devenit mamă de gemeni la Baia Mare - 5 ore în urmă
Patru noi semafoare instalate în Baia Sprie - 7 ore în urmă
Visul unei locuințe în Dubai: Lux inaccesibil sau investiție posibilă? - 9 ore în urmă
Acțiune majoră împotriva rețelelor de falsificatori - 10 ore în urmă
Mână de la mână: În județul Maramureș o campanie de strângere a alimentelor pentru familiile nevoiașe. 800 kg donate în câteva zile! (FOTO)
Mână de la mână: În județul Maramureș o campanie de strângere a alimentelor pentru familiile nevoiașe. 800 kilograme donate în câteva zile!
Zilele acestea, premergătoare Crăciunului, Serviciul de Ajutor Maltez în România, sucursala Baia Mare, organizează campania de strângere de alimente.
Acțiunea s-a dovedit evident un veritabil succes. S-a primit o calitate impresionantă de alimente. „Mulțumim tuturor pentru cele aproape 800 kg de alimente!!! Ați făcut minuni!!! Dumnezeu să vă răsplătească efortul.
Am reusit să strangem împreuna aproape 800 kg de alimente și dulciuri. Azi am pregătit pachetele pe care le vom împărți in zilele următoare celor care vor avea nevoie pentru un Crăciun Fericit! Mulțumim voluntarilor noștri pentru munca depusă”, arată reprezentanții Serviciului de Ajutor Maltez, sucursala Baia Mare.
C.Ț.
Citește și