Record de medalii pentru Ge-Baek Baia Mare la Cupa României Taekwon-do ITF 2025 - 3 ore în urmă
Gino Iorgulescu, punct ochit, punct lovit: poate să adune mandate pe viață la șefia LPF - 5 ore în urmă
Francezii și linia roșie dintre muncă și demnitate - 5 ore în urmă
Legea „Nordis” a fost adoptată – ce schimbări majore aduce pe piaţa imobiliară - 6 ore în urmă
Elevi ai Colegiului de Arte Baia Mare, premiați la Concursul Național „Emil Monția” din Șiria-Arad - 6 ore în urmă
CSM Sighet merge la Cluj ca să-și consolideze un loc de play-off - 7 ore în urmă
Incineratoare și echipamente moderne pentru gestionarea deșeurilor de origine animală - 7 ore în urmă
Municipiul Baia Mare demarează lucrări de modernizare pentru bulevardele Unirii și Traian - 9 ore în urmă
În Fărcașa va avea loc competiția de Karate Do Shotokan „Cupa Toamnei 2025”- ediția a III-a - 10 ore în urmă
18 elevi de la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Baia Mare au participat la competiția de abilități individuale la baschet și fotbal - 10 ore în urmă
Pe litoral: Un maramureșean a rănit un pieton în localitatea 23 August, județul Constanța (VIDEO ȘI FOTO)
Dimineața de 3 august a adus un accident rutier în județul Constanța.
Un șofer din județul Maramureș a fost unul dintre protagoniștii acestuia.
Acesta a rănit un pieton pe raza localității 23 August, din fericire însă bărbatul lovit a fost conștient. Au intervenit reprezentanții ISU Dobrogea.
La locul accidentului au fost trimise echipaje medicale de prim ajutor precum și echipaje ale Poliției Rutiere pentru a stabili cu exactitate cauzele și circumstanțele în care a avut loc evenimentul. Intervenția se află în desfășurare.
C.Ț.
Foto – Neptun TV, Video – ziuaconstanta.ro.


















