George Simion reacționează la apelul lui Ponta și Georgescu - 8 ore în urmă
Anchetatori și criminaliști la Moisei, după focuri de armă suspecte - 8 ore în urmă
În urmă cu 72 de ani, Iuliu Maniu se stingea în închisoarea din Sighetu Marmației - 9 ore în urmă
Se împlinesc 69 de ani de la uciderea lui Gheorghe Pașca din Săliștea de Sus – cel mai longeviv luptător anticomunist din Maramureș - 9 ore în urmă
Guvernul taie la jumătate fondurile pentru „Noua Casă” - 9 ore în urmă
Prof. dr. Ion Copoeru a susținut la Centrul Universitar Nord Baia Mare conferința „Întâlniri în sălbăticie. Un cadru conceptual pentru a investiga interacțiunile om-animal” - 9 ore în urmă
După 23 de ani de activitate, luptătorul băimărean Ionuț Rogoz anunță că se retrage; Ultimul său meci va avea loc în 24 mai - 10 ore în urmă
Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare celebrează 85 de ani dela nașterea lui Leschian Vasile - 11 ore în urmă
Sighetu Marmației începe renovarea energetică cu fonduri europene - 11 ore în urmă
Investiții în viitorul comunei Mireșu Mare - 11 ore în urmă
SĂRBĂTOARE MARE ÎN BAIA-SPRIE: Sunt doi artiști mari care vor cânta la Zilele Orașului; Smiley și Nicole Cherry sunt capete de afiș! Tot programul!
SĂRBĂTOARE MARE ÎN BAIA-SPRIE: Sunt doi artiști mari care vor cânta la Zilele Orașului; Smiley și Nicole Cherry sunt capete de afiș! Tot programul!
Pe Smiley sigur îl cunoști, altfel, cel mai probabil ai locuit în altă țară în anii ăștia, și ai ratat emisiunile TV la care participă, fie ca jurat, fie ca prezentator.
Pe Nicole Cherry, dacă atunci când conduci ai hotărât să renunți la radio, e posibil sa nu îi știi piesele, dar fiindcă avem un internet bun, nu tare ai scuză.
Ei bine, cei doi artiști sunt în acest an vârfurile de lance la Zilele Orașului Baia-Sprie. Așadar, dacă vrei să îi cunoști, să cânți cu ei alături, după doi ani în care pandemia te-a blocat, acum ai ocazia. Programul complet este aici!
În fotografia de deschidere sunt cei doi artiști, ea fiind realizată în urmă cu mulți ani, la începutul carierei lui Nicole Cherry, când Smiley se afla deja în topuri, sursa fiind Facebook.
C.Ț.