Înfrângere pentru Știința Explorări în ultimul meci oficial din acest an - 3 ore în urmă
Despre adversara României din barajul pentru CM 2026 – o radiografie în cifre - 4 ore în urmă
„O jucărie pentru o bucurie”, un demers al CS Minaur - 5 ore în urmă
Remiză acasă pentru CSM Sighet cu prima clasată - 5 ore în urmă
Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 6 ore în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 7 ore în urmă
Festivalul „Cum e datina străbună”, la Sighetu Marmației - 7 ore în urmă
Concurs de Kendama pentru tineri, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 8 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Preocupările vieții ca motive care ne îndepărtează de chemarea lui Dumnezeu - 8 ore în urmă
Tinerii de la Liceul Tehnologic „Grigore C. Moisil” Târgu Lăpuș au avut parte de o experiență interactivă la Primăria Municipiului Baia Mare - 9 ore în urmă
Bucurie amânată: punctul de pensie nu crește până în iulie
Abia din luna iulie, pensiile vor fi majorate. Valoarea punctului de pensie a rămas cea de anul trecut. ”Valoare punctului de pensie în perioada 1 ianuarie-1 iulie 2018 este de 1.000 lei” – se menționează într-un comunicat la Casei Județene de Pensii Maramureș. Și indemnizația minimă socială se menține la valoarea de anul trecut, de 520 de lei, tot până la 1 iulie 2018, când se preconizează o majorare. Cel puțin așa s-au lăudat guvernanții.
Totodată, indicele de corectie pentru anul 2018, prevăzut la art. 170 din Legea nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice, și care se utilizează la calcul pensiilor, este de 1,15.
















