Share
Spectacol în Baia Mare: Artista Sonia Codorean lansează albumul aniversar “Și-astă noapte n-o fost noapte”

Spectacol în Baia Mare: Artista Sonia Codorean lansează albumul aniversar “Și-astă noapte n-o fost noapte”

Duminică, 19 noiembrie, de la ora 19.00, la Teatrul Municipal Baia Mare va avea loc spectacolul muzical ”Și-astă noapte, n-o fost noapte”, susținut de artista Sonia Codorean și invitații săi: Diana Topan, Teodora Stupar și Andrei Petruș.

Spectacolul prilejuiește întâlnirea emoționantă cu artista Sonia Codorean, la aniversarea a 47 ani de activitate artistică pe scena băimăreană. Concertul reunește cântece și doine românești pe cale de dispariție.

În acompaniamentul pianistic al muzicianului Călin Ionce, paleta interpretării muzicale a Soniei Codorean este definită de stilul dinamic, jucăuș, în registru grav, cu inflexiuni de jazz, de un rafinament coloristic aparte. Autenticitate, expresivitate, prospețime descriu atmosfera de comuniune prin muzică.

Cu această ocazie, Sonia Codorean își va lansa albumul aniversar “Și-astă noapte n-o fost noapte” – care conține opt cântece vechi românești: “Cântec de leagăn”, ”Doina de Maramureș”, ”Foaie verde, foi de nuci”, ”Pe vale țațo, pe vale”, ”Și-astă noapte, n-o fost noapte”, ”Zâs-o mama cătă mine”, ”Butelcuța me”, ”Frică mi-i că mor ca mâine”. În spatele acestui album stă dragostea sa nemărginită pentru folclor.

Evenimentul va fi urmat de o sesiune de autografe, iar încasările obținute din vânzarea CD-urilor vor fi donate către Asociația Fight for Animals Baia Mare, anunță reprezentanții Teatrului Municipal Baia Mare.

Spectacolul durează 80 de minute și va fi susținut la sala mare a Teatrului. Preț bilet: 20 lei.

Bilete online disponibile aici https://www.entertix.ro/…/si-asta-noapte-n-o-fost… sau la casieria teatrului.

Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.



Lasă un comentariu