Etapă bună pentru echipele maramureșene din L3, care ocupă locul 1 și în play-off, și în play-out - 2 ore în urmă
EHF European Cup: O înfrângere și o calificare ratată pentru Minaur - 3 ore în urmă
În 2 aprilie: Gemenele folclorului maramureșean – Suzana și Daciana Vlad – susțin în Baia Mare un concert de pricesne - 10 ore în urmă
Erdogan și obsesia puterii – Proteste uriașe în Turcia, ignorate de mass-media - 11 ore în urmă
Doi sportivi de la Clubul Sportiv Seini, calificați la Campionatele Naționale de înot din această vară - 12 ore în urmă
Parastas pentru Monahul Nicolae Delarohia la împlinirea a 36 de ani de la trecerea la cele veșnice - 14 ore în urmă
Lume multă la Mănăstirea Bârsana; PS Iustin s-a aflat azi în mijlocul credincioșilor - 14 ore în urmă
Liturghie arhierească la Mănăstirea Făget - 15 ore în urmă
Strănuți și ai nasul înfundat? Poate fi alergie, nu răceală - 15 ore în urmă
Concert de pricesne în Parohia Greco-Catolică Mocira - 17 ore în urmă
Borșa va fi atestată ca stațiune turistică de interes național
Printre localitățile pentru care Ministerul Turismului a lansat în consultare publică proiectul de atestare ca stațiune turistică de interes național se numără și Borșa.
Pentru Oncești, site-ul ministerului a lansat în consultare publică proiectul de atestare ca stațiune turistică de interes local. La acest capitol, din nou suntem clar depășiți de Bucovina, care are 4 localități propuse: Cacica, Dorna Candrenilor, Poiana Stampei, Solca. Aceste atestări aduc o serie de avantaje cum ar fi cele legate de finațarea unor investiții: șanse mai mari în atragerea de finanțări nerambursabile și accesarea de către investitorii din domeniul turismului a unor finanțări structurale europene pentru construirea de structuri de primire turistice.