Maramureșeni prezenți la șezătoarea „Din lada de zestre a satului”, organizată la Mănăstirea Ortodoxă „Sfânta Elisabeta” din Cluj-Napoca - 1 oră în urmă
Teatrul de vară din Baia Mare a intrat în reabilitare - 2 ore în urmă
CCR respinge contestațiile și validează decizia BEC, legat de candidatura lui Călin Georgescu - 2 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Cum s-a schimbat generația 2010 și de ce sănătatea mintală a tinerilor este în criză? - 3 ore în urmă
A fost inaugurată camera salină din cadrul Spitalului Orășenesc Târgu Lăpuș - 6 ore în urmă
În februarie: Record de vizitatori la Muzeul de Mineralogie; Expoziția „Ultimii dinozauri din Transilvania” a fost atracția principală - 6 ore în urmă
Marcel Mureșan, mesaj pentru artistul Ioan Marchiș cu ocazia aniversării - 6 ore în urmă
Îndrăgita artistă Angela Buciu, noul cetățean de onoare al județului Maramureș - 8 ore în urmă
Acțiune de salvare în Munții Maramureșului: doi cetățeni ucraineni, recuperați în condiții extreme - 8 ore în urmă
Cartea „Destin liric – Gheorghe Chivu”, autor prof. dr. Ioan Dorel Todea, va fi prezentată elevilor sigheteni - 9 ore în urmă
Un început cu dreptul: O tânără sportivă din Maramureș a obținut acum locul întâi, la schi alpin! Care este calendarul Mini Cupa României, în 2023!
Un început cu dreptul: O tânără sportivă din Maramureș a obținut acum locul întâi, la schi alpin! Care este calendarul Mini Cupa României, în 2023!
Un nou succes important pentru CSS Baia Sprie! O sportivă legitimată la clubul din Maramureș a obținut un rezultat formidabil într-o competiție sportivă de anvergură națională.
Este vorba despre Mălina Tutiu, care a bifat locul I la HC Fete, în cadrul primei probe a Mini Cupei României, la schi alpin, găzduită de stațiunea montană Straja, în weekendul 14-15 ianuarie 2023.
În fapt, această competiție se desfășoară de-a lungul mai multor etape, găzduite de stațiuni montane din toată România. Aceasta a fost prima etapă, cea de la Straja. Sunt pe listă mai multe județe, printre care și Maramureș. Stațiunea turistică montană Șuior a fost desemnată să găzduiască în Maramureș etapa a patra, iar aceasta va avea loc în weekendul 11-12 februarie. Competiția se va numi Cupa Baia Sprie. A opta etapă și ultima va avea loc în 25-26 martie 2023. În funcție de punctajul obținut de fiecare sportiv, va fi desemnat câștigătorul la fiecare categorie. Îi dorim mult succes sportivei din Maramureș! A început foarte bine Mini Cupa României! Vezi calendarul integral AICI!
C.Ț.