Artistul Ionuț Uivaroși din Urmeniș, invitat în cadrul unui concert de pricesne în Austria - 8 ore în urmă
Joc de Lăsatul Secului în Rogoz: „Păstrăm cu drag acest obicei din bătrâni, care adună laolaltă fete și feciori, tineri și bătrâni, iubitori de tradiție” - 10 ore în urmă
Vizită oficială a Ambasadorului Japoniei în România la Sighetu Marmației - 10 ore în urmă
Biserica ortodoxă din Săbișa are un nou paroh - 11 ore în urmă
Lupta pentru protejarea agriculturii: fermierii cer măsuri urgente - 11 ore în urmă
Elevi de la Colegiul „Dragoș Vodă” din Sighetu Marmației, calificați la Concursul Național de Chimie „Lazăr Edeleanu” - 11 ore în urmă
Miculaiciuc Andrei, în vizorul ANI pentru fals în declarații - 12 ore în urmă
Perechea David Soponar și Izabella Bartha de la DanceLight Studio Baia Mare, în Lotul Național al României - 12 ore în urmă
Adunare și sărbătoare în comunitatea armeană din Baia Mare - 12 ore în urmă
Ziua Mondială a Scriitorilor, marcată la Filiala „Nicolae Iorga” a Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” - 14 ore în urmă
Veste bună: Simona Halep, prima imagine după ce s-a vindecat de coronavirus. Ce mesaj a transmis sportiva (FOTO)
Simona Halep s-a vindecat de coronavirus și a părăsit spitalul. Ea a publicat o poză și un mesaj de mulțumire echipei medicale de la Spitalul Matei Balș din București.
Simona Halep a anunțat pe 31 octombrie că s-a îmbolnvit de Covid-19 și că s-a autoizolat la domiciliu, pentru că are simptome slabe.
Pe 4 noiembrie posta un mesaj pe Twitter, în care preciza că se simte excelent și mulțumea pentru mesajele primite de la fani.
Luni, 9 noiembrie, sportiva a postat din nou pe Twitter, de data aceasta anunțând că este vindecată 100%. Ulterior, a postat și pe Facebook o poză împreună cu o echipă medicală de la Spitalul Matei Balș, cărei îi mulțumește „pentru întreg suportul depus în aceasta perioadă”.
Sursa – digi24.ro
Foto – Simona Halep / rețele socializare