Vișeu de Sus devine mai frumos și mai primitor - 1 minut în urmă
Prezentare de carte în sala de conferințe a Memorialului Victimelor Comunismului și al Rezistenței - 4 minute în urmă
Întâlnire cu Planetele – observații astronomice în Baia Mare - 27 minute în urmă
Controversele legate de intențiile expansioniste ale lui Donald Trump - 40 minute în urmă
PS Timotei Sătmăreanul a participat la ședința de lucru a Sfântului Sinod - 2 ore în urmă
Echipa de robotică „Clever Core” a Colegiului „Gheorghe Șincai” Baia Mare organizează a III-a ediție a evenimentului „Beyond Clever Meet” - 2 ore în urmă
George Simion reacționează la apelul lui Ponta și Georgescu - 16 ore în urmă
Anchetatori și criminaliști la Moisei, după focuri de armă suspecte - 16 ore în urmă
În urmă cu 72 de ani, Iuliu Maniu se stingea în închisoarea din Sighetu Marmației - 17 ore în urmă
Se împlinesc 69 de ani de la uciderea lui Gheorghe Pașca din Săliștea de Sus – cel mai longeviv luptător anticomunist din Maramureș - 17 ore în urmă
Zi tristă: Al treilea deces în România din cauza COVID-19
În această seară s-a înregistrat al treilea deces pe teritoriul României al unei persoane infectate cu noul coronavirus (COVID-19), a anunțat Grupul de Comunicare Strategică (GCS).
Este vorba despre un bărbat în vârstă de 70 de ani care a fost internat în Spitalul Județean Piatra Neamț. A fost confirmat pozitiv în data de 19 martie 2020 și în data de 20 martie 2020 transferat la Spitalul de Boli Infecțioase din Iași.
Pacientul avea afecțiuni cronice preexistente (diabet, hipertensiune arteriala). În urma anchetei epidemiologice nu s-a constat istoric de călătorie sau contact cu o persoană infectată, conform GCS.