Maramureșul, sărbătorit pe scena Sălii Lascăr Pană: Spectacol aniversar de excepție - 6 ore în urmă
Evenimentul „Calea spre vindecare – Identifică și Depășește Blocajele din Viața Ta” va avea loc în Baia Mare - 10 ore în urmă
Diana Șoșoacă, candidatură respinsă: între contestare și spectacol politic - 12 ore în urmă
Ziua Creioanelor Colorate a fost sărbătorită la Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” - 12 ore în urmă
În Borșa a început a doua ediție a cursului „Comportamente responsabile în situații de urgență și reziliență la dezastre” - 13 ore în urmă
CJRAE Maramureș – un model de succes în sprijinul educației - 13 ore în urmă
Cântărețul Glad Condor organizează un concert în Baia Mare - 13 ore în urmă
Casa din Piața Gorki – proză de Marian Ilea (VII) - 14 ore în urmă
Educație la muzeu – proiect interactiv pentru tinerii artiști - 15 ore în urmă
Rezultate impresionante obținute de un elev al Școlii Gimnaziale „Dimitrie Cantemir” la Olimpiada Națională de Fizică - 16 ore în urmă
Ce produse s-au cumpărat cel mai mult online în 2017
Trei din patru persoane care au făcut cumpărături online au achiziționat îmbrăcăminte și produse sportive în acest an, arată Institutul Național de Statistică (INS), citat de Agerpres.
”Alte produse cumpărate online într-o proporție mai mare sunt bunurile pentru gospodărie și aranjamentele de călătorie și/sau cazare, ponderea persoanelor care au comandat fiind de 23,4%, respectiv 16,8%” – relevă documentul INS.
Persoanele care au cumpărat cărți, reviste, ziare au reprezentat o proporție de 14,7%, fiind în scădere față de anul 2016 cu 5,3 puncte procentuale.
Sursa foto: twitter.com