Artistul Ionuț Uivaroși din Urmeniș, invitat în cadrul unui concert de pricesne în Austria - 6 ore în urmă
Joc de Lăsatul Secului în Rogoz: „Păstrăm cu drag acest obicei din bătrâni, care adună laolaltă fete și feciori, tineri și bătrâni, iubitori de tradiție” - 8 ore în urmă
Vizită oficială a Ambasadorului Japoniei în România la Sighetu Marmației - 8 ore în urmă
Biserica ortodoxă din Săbișa are un nou paroh - 9 ore în urmă
Lupta pentru protejarea agriculturii: fermierii cer măsuri urgente - 9 ore în urmă
Elevi de la Colegiul „Dragoș Vodă” din Sighetu Marmației, calificați la Concursul Național de Chimie „Lazăr Edeleanu” - 9 ore în urmă
Miculaiciuc Andrei, în vizorul ANI pentru fals în declarații - 10 ore în urmă
Perechea David Soponar și Izabella Bartha de la DanceLight Studio Baia Mare, în Lotul Național al României - 10 ore în urmă
Adunare și sărbătoare în comunitatea armeană din Baia Mare - 10 ore în urmă
Ziua Mondială a Scriitorilor, marcată la Filiala „Nicolae Iorga” a Bibliotecii Județene „Petre Dulfu” - 11 ore în urmă
PSD Maramureș continuă campania dialogului direct cu băimărenii
Și la acest sfârșit de săptămână, candidații social-democrați pentru Parlamentul României, alături de colegii din PSD Baia Mare și din alte organizații locale au fost prezenți în mijlocul băimărenilor. ”Doar prin prezența directă și dialogul sincer cu cetățenii putem înțelege în mod real așteptările pe care oamenii le au de la viitorii parlamentari. A fi în mijlocul oamenilor, a discuta și a asculta este esențial pentru a oferi soluțiile și sprijinul pe care maramureșenii îl așteaptă”, a precizat președintele PSD Maramureș, Gabriel Zetea, președinte al Consiliului Județean și fost deputat și chestor în Parlamentul României.
PSD Maramureș propune pentru Camera Deputaților și Senatul României o listă de candidați formată exclusiv din oameni integri și de bun-simț, oameni care vin din mijlocul comunităților pe care le vor reprezenta și care, prin profesiile lor, au lucrat mereu în slujba cetățenilor. Pe lista candidaților se regăsesc medici, economiști, profesori, reprezentanți ai administrației publice locale și tineri profesioniști din mediul privat, care au demonstrat competență și profesionalism, înțelegând atât nevoile economice ale județului, cât și așteptările angajaților din Maramureș și din întreaga țară.
Fiecare candidat social-democrat va fi o voce puternică în viitorul Parlament al României, pentru că fiecare dintre ei este motivat de dorința de a contribui la schimbări pozitive pentru maramureșeni și pentru toți românii. De la cei care vor ajunge să propună legi și să voteze inițiative legislative maramureșenii se așteaptă să aibă parte de sprijin real și de măsuri care să le îmbunătățească viața, parlamentarii PSD sunt pregătiți să le ofere acest sprijin.
Președintele PSD Maramureș și al Consiliului Județean Maramureș, Gabriel Zetea a transmis un mesaj de susținere al candidaților, subliniind faptul că le va fi alături pe tot parcursul acestui proces: „Ca fost deputat, știu ce înseamnă munca din Parlament și importanța fiecărui vot. Sunt încrezător că echipa PSD Maramureș va fi un sprijin pentru județul nostru și va contribui cu măsuri concrete pentru binele maramureșenilor. În calitate de președinte al Consiliului Județean voi fi alături de fiecare dintre colegii mei, oferindu-le susținere și sfaturi. Județul nostru merită să fie reprezentat de oameni dedicați, iar PSD Maramureș este pregătit să ofere aceste soluții prin viitorii parlamentari ai județului, pentru că aceasta este Calea Sigură pentru Maramureș și pentru România.”
PSD Maramureș își dovedește astfel angajamentul de a lupta pentru o reprezentare puternică și responsabilă în Parlamentul României, în interesul fiecărui cetățean din județ.
Comandat de PSD Maramureș
CMF 11240017