Evocarea artistului Vida Gheza la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 4 minute în urmă
Mărţişoare de suflet pentru personalul Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare și personalul Farmaciei Someșan Baia Mare - 29 minute în urmă
Frédéric Chopin: Maestrul pianului romantic - 29 minute în urmă
1 Martie: Mărțișorul – simbolul primăverii - 59 minute în urmă
Mărțișorul și sărbătoarea primăverii - 1 oră în urmă
Spectacol cosmic ascuns de nori - 12 ore în urmă
Poliția intensifică verificările în domeniul forestier - 13 ore în urmă
Controale APIA 2025: Ce trebuie să știe fermierii din Maramureș - 14 ore în urmă
ISU Maramureș la ceas de sărbătoare : Ziua Protecției Civile - 15 ore în urmă
Primul proiect european din istoria Instituției Prefectului Maramureș a fost finalizat - 17 ore în urmă
Juniorii de la Minerul aduc 6 puncte din meciurile cu LPS Bistrița
Miercuri s-au disputat pe terenul din localitatea Dumitra, județul Bistrița Năsăud, meciurile dintre Minerul Baia Mare și LPS Bistrița, contând pentru etapa a doua a fazei preliminare a campionatului național de juniori Under 17 și Under 19.
În primul meci juniorii U19 au câștigat categoric, cu 5-2, prin hat-trick-ul lui Horje și alte două reușite ale lui Sabadâș și Dochița.
Cel de al doilea meci dintre Minerul Baia Mare U17 și LPS Bistrița U17 a fost decis la masa verde din motive de lacune organizatorice, băimărenilor fiindu-le acordată victoria cu 3-0.
Rafael HEKMAN