Maramureșul, sărbătorit pe scena Sălii Lascăr Pană: Spectacol aniversar de excepție - 5 ore în urmă
Evenimentul „Calea spre vindecare – Identifică și Depășește Blocajele din Viața Ta” va avea loc în Baia Mare - 10 ore în urmă
Diana Șoșoacă, candidatură respinsă: între contestare și spectacol politic - 11 ore în urmă
Ziua Creioanelor Colorate a fost sărbătorită la Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” - 11 ore în urmă
În Borșa a început a doua ediție a cursului „Comportamente responsabile în situații de urgență și reziliență la dezastre” - 12 ore în urmă
CJRAE Maramureș – un model de succes în sprijinul educației - 12 ore în urmă
Cântărețul Glad Condor organizează un concert în Baia Mare - 13 ore în urmă
Casa din Piața Gorki – proză de Marian Ilea (VII) - 13 ore în urmă
Educație la muzeu – proiect interactiv pentru tinerii artiști - 14 ore în urmă
Rezultate impresionante obținute de un elev al Școlii Gimnaziale „Dimitrie Cantemir” la Olimpiada Națională de Fizică - 15 ore în urmă
Voleibaliștii băimăreni au mers cu trenul la București, pentru partida cu Dinamo
Așa cum era de așteptat, Știința Explorări Baia Mare a pierdut miercuri și confruntarea de la București cu Dinamo, în 3 seturi, băimărenii nereușind să treacă de limita a 20 de puncte într-un set.
Dinamo București – Știința Explorări Baia Mare: 3-0 (18, 17, 12)
Deplasarea pentru meciul din etapa a 17-a a Diviziei A1 a fost mai mult ca o excursie pentru Știința Explorări, care a întâlnit una din echipele ce se luptă pentru un loc pe podium în acest sezon. Băimărenii nu au reușit să pună deloc probleme adversarului în acest joc. Echipa lui Marius Botea a făcut deplasarea cu trenul, pentru o partidă ce a durat ceva mai puțin de o oră, confruntându-se în continuare cu aceleași probleme de lot. Sâmbătă, Știința Explorări va întâlni pe teren propriu formația CSM Câmpia Turzii.
Evoluția scorului:
- setul I: 5-1, 8-2, 11-4, 11-7, 17-9, 17-9, 20-16, 25-18;
- setul II: 4-1, 7-2, 16-7, 20-10, 21-14, 25-17;
- setul III: 3-4, 8-7, 16-9, 20-11, 25-12.
Știința Explorări: Al. Dragomir 2p (un blocaj), Țuțea 6p, Mocanu 4p (3 blocaje), Talpă 7p (un as, 3 blocaje), Nagy 7p (2 ași), Crișan 5p, Popovici (libero) ● A mai jucat: Butnaru. ● Antrenori: Marius Botea și Sorin Pop.
Rafael HEKMAN
Foto: facebook Știința Explorări